Sok szeretettel várunk minden 4.hónapos kort betöltött, védőoltásokkal rendelkő kutyust és gazdáját!
Miért is fontos a kutyaovi?
Amennyiben kezdő kutyatartó vagy, nem tudod mit is kell csinálni egy ilyen kis gombóccal, vagy akár egyszer is felmerült benned a kérdés,hogy séta közben el merd-e engedni (mondjuk a futtatón,vagy a patak partján)vagy esetleg előfordult már hogy hívtad és rád sem hederített, akkor Te már sejted miért is hoztuk létre több mint egy évtizede az RKKI oviját
Már ebben a korban érdemes elkezdeni foglalkozni a kicsikkel,hogy később jól nevelt és boldog társainkká váljanak.
Bizonyára tapasztalod,hogy rendkívül fogékony a kutyád,így érdemes ellenőrzött körülmények között,szakemberek segítségével szoktatni a nagybetűs élethez.
A foglakozás játékkal kezdődik,amiközben a kölykök eddig ismeretlen ingerekkel találkoznak, illetve megtanulják a társas viselkedés alapvető szabályait.
Ezután rövid fegyelmező foglalkozás következik,ahol a "jómodor" és az "illem" alapjait csöpögtetjük a kobakjukba.
Az alap gyakorlatok után minden csoport a felkészültségének megfelelő játékos gyakorlatokon vesz részt.
Mik is ezek?
-
Olyan feladatok,melyek közben újabb és újabb ingerek érik a piciket. Újfajta zajokkal,tárgyakkal ismerkednek meg a kiképzők és a gazdák segítségével.
-
Nina Ottosson játékai alapján készült interaktív játékok, amelyek fejlesztik a kutya gondolkodási képességét, és erősítik együttműködését a gazdával. Valamennyi fajtája igénybe veszi a kutya szellemi és fizikai képességeit ahhoz, hogy megtalálja az elrejtett jutalomfalatokat. Különböző nehézségi fokokban készítettük el őket, így akár "Forrest Gump", akár "Albert Einstein" áll a pórázod másik végén, megtalálja a számára megfelelőt.
Levezetésként ismét játék következik,ami után mindenki egy nagyon fáradt,nagyon nyugodt,boldog kutyussal térhet haza
Mit hozz magaddal:
-
a kiskutyát
-
pórázt,nyakörvet
-
oltási könyvet
-
kedvenc játékot
-
jutalomfalatot
Kérlek az időjárásnak megfelelően és rétegesen öltözz,hogy számodra is kellemesen telljen az idő!
|
Egy érdekes cikk a Nina Ottosson játékokról:
De egy új, beagle-ken végzett vizsgálat azt mutatta, hogy a rendszeres pszichikai aktivitás, agyi stimuláció és antioxidánsokban gazdag táplálkozás segíti az idős kutyák – és talán az emberek – agyát is fitten tartani. A kutatás – amelyet az amerikai National Institute on Aging (talán az Idősek Nemzeti Intézetének fordítható) azt mutatta ki, hogy a megfelő táplálkozás és a mentális stimuláció együtt hatásosabb, mint a kettő külön-külön. A kutatók (William Milgram és társai) azt találták a két évig tartó vizsgálatban, hogy az idős beagle kutyák közül jobban teljesítettek a mentális teszteken és könnyebben tanultak meg új feladatokat azok, akiknek étrendjében több gyümölcs, zöldség és vitamin volt, legalább hetente kétszer kellett feladatokat elvégezniük és stimuláló játékokkal játszottak. A vizsgálatot 2005 januárjában tették közzé a Neurobiology of Aging (az időskor neurobiológiája) című szaklapban.
Ahogy az emberek, úgy a kutyák is komplex gondolkodási stratégiákat alkalmaznak, és agyuk felépítése bonyolultabb a legtöbb állaténál. Szintén az emberhez hasonlóan, a kor előrehaladtával ők is hajlamosak a memória és a tanulási képesség romlására, és kifejlődhet náluk az Alzheimer kórhoz hasonló betegség is.
A vizsgálat előrehaladtával a kutyák egyre nehezebb feladatokat kaptak, melynek során különböző elemek alá elrejtett falatokat kellett megtalálniuk. Azok a kutyák, akik rendszeresen gyakoroltak, valamennyien megoldottak egy, a tanulással kapcsolatos nehéz feladatot később, szemben a kontroll csoporttal, ahol a nyolc kutyából csak kettő volt sikeres. Egy másik, 1985-ben 329 kutyán végzett felmérés azt mutatta, hogy a nap nagyrészében inaktív kutyáknál több és komolyabb visekedésbeli probléma fordult elő.
A kutyák alaptermészetüknél fogva játékosak és kíváncsiak. Többek között ezeknek a bennük élő energiáknak révén tudnak beilleszkedni emberi társadalmunkba. Ez a fontos készség azonban könnyen vakvágányra fut, ha kreativitásuk irányt téveszt. A kiásott virág, a megrágott ajtófélfa, a szétszedett felmosórongy olyan saját ötletek, amelyek ritkán találkoznak a gazda egyetértésével. A kutya elméjének fejlesztésére és energiájának helyes levezetésére az interaktív kutya játékok nagyon hatékony segítséget nyújtanak. Ezek a játékok a problémák megoldására serkentik különböző módokon a kutyákat – elemek kiemelése, kocka elcsúsztatása, korong forgatása, stb.
Ez azért fontos, mert valamikor a múltban – ne felejtsük el, a kutya ragadozó állat – vadászva kellett megszereznie vacsoráját, ami bonyolult fizikai és szellemi tevékenységre késztette. A civilizációban az ember gondoskodik a kutyáról, ellátja élelemmel amit egy tányérban elé tesz, így négylábú barátunk nem tudja zsákmányszerző ösztönét kielégíteni. Amennyiben ezt mégis megpróbálja a szomszéd csirkéit használva a vadászat alanyául, az nagyon barátságtalan reakciót vált ki, így az alkalmazkodásra képes példányok gyorsan letesznek róla.